Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

We współczesnym marketingu bardzo dużą rolę odgrywają gadżety reklamowe. Są to różnorodne przedmioty, które dzięki walorom wizualnym i innym, a także praktycznemu zastosowaniu w życiu codziennym, przyciągają uwagę klientów, którzy są zachęcani do korzystania z oferty danej firmy – producenta lub dystrybutora danego gadżetu. Różnorodność wśród gadżetów także jest zaletą – pozwala reklamodawcom dokonywać wyboru. Rzecz jasna jedne gadżety są skuteczniejsze w reklamie, inne mniej skuteczne. Do najskuteczniejszych gadżetów reklamowych należą kubki oraz filiżanki.

Porównanie, które z dwóch wymienionych rodzajów gadżetów reklamowych są skuteczniejsze w przyciąganiu uwagi klientów ma sens, ponieważ z reguły oba przedmioty są skierowane do podobnych grup docelowych. Jest to pierwsza ważna cecha, o której należy wspomnieć. Jak się wydaje, kubki reklamowe znajdują szersze zastosowanie, ponieważ pasują do każdego stylu i gustu. Bez względu na wiek, płeć, upodobania i inne cechy danego klienta, kubek jest przedmiotem, z którego korzystać może każdy. Filiżanki reklamowe są natomiast najczęściej przydatne konkretnym grupom, do których zaliczyć należy osoby starsze, a także osoby ceniące wykwintne przedmioty.

Kubki reklamowe są także bardziej różnorodne. Mogą posiadać najrozmaitsze ozdoby, w tym nadruki, ale również elementy ozdobne, jak śmieszne kształty, oryginalne ucho, itp. Filiżanki natomiast charakteryzują się znacznie mniejszą różnorodnością. Oczywiście również są najczęściej bogato zdobione, ale ozdoby te są o wiele bardziej podobne do siebie, niż w przypadku kubków.

Wreszcie kubki reklamowe są znacznie tańsze w produkcji, aniżeli filiżanki. Wynika to z faktu, że po pierwsze są o wiele bardziej powszechne, a po drugie najczęściej wykonane są z gorszego gatunkowo materiału, np. z plastiku lub szkła, podczas gdy filiżanki najczęściej wykonane są z porcelany lub ceramiki.

Jak widać, kubki są nieco lepszymi gadżetami reklamowymi, aniżeli filiżanki. Nie zmienia to jednak faktu, że obie grupy gadżetów są bardzo popularne i trend ten raczej się nie zmieni.

Comments are closed.

Post Navigation